Plav
světová literatura8. března 2006 V prodeji je třetí číslo Plavu, které je věnováno žánru fantasy. Jeho obsah naleznete v rubrice Aktuální číslo (a později v Archivu.
Kromě této události bychom vás rádi upozornili na několik drobných inovací na těchto stránkách: Nově si lze stáhnout číslo 3/2005 ve formátu PDF pro ukázku, jak Plav vypadá. Kromě toho můžete navštívit novou rubriku Odkazy nebo nám napsat do návštěvní knihy.
14. února 2006 Pokud vás v posledním Plavu zaujaly ukázky současné finské poezie, máme pro vás bonus v podobě básně Johanny Venhoové – ač o lásce, přesto velmi nevalentýnské.

5. února 2006 Druhé číslo Plavu, věnované finské literatuře, je již v prodeji. Čeho se v něm můžete nadít, se dozvíte v rubrice Aktuální číslo (a později v Archivu). A pokud byste rádi, aby vám nový Plav chodil až domů, je zde stále možnosti si jej předplatit.
12. ledna 2006 První číslo nového ročníku již míří na pulty. Je věnováno německy psané literatuře a sluší se na tomto místě poděkovat Ludvíku Kunderovi za poskytnutí jeho šuplíkových překladů. Obsah čísla naleznete jako obvykle v rubrice Aktuální číslo (a později v rubrice Archiv).
3. ledna 2006 vítáme vás v novém roce. Plav vychází i v něm, ovšem lednové číslo, věnované německé literatuře, vyjde s několikadenním zpožděním, kolem 11. ledna. Velice se za toto zpoždění omlouváme.

13. prosince 2005 Na pultech knihkupectví už leží sedmé vydání Plavu, vina za zpoždění padá jen a jen na naše hlavy. Toto číslo má téma navýsost vánoční: biblické texty a jejich překlady. Jeho podrobný obsah najdete v rubrice Aktuální číslo (a později v rubrice Archiv). Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků, a kdybyste ještě váhali nad dárkem pro své blízké, třeba vám napoví rubrika Předplatné.
17. listopadu 2005 Plav oslavil své půltiny a nabízí vám revue složenou z textů, které se z nejrůznějších důvodů do prvních šesti čísel nevešly.

3. listopadu 2005 Šesté číslo Plavu je již vytištěno a v nejbližších dnech bude i na pultech knihkupectví, případně ve vašich schránkách, pokud jste si již Plav předplatili. Toto číslo je věnováno Slovinsku a současné slovinské literatuře a jeho obsah naleznete na obvyklém místě – tedy v rubrice Akutální číslo (a později v rubrice Archiv).© 2005 občanské sdružení Splav!