Plav
světová literatura8. října 2006 Od úterý (tedy 10. října) bude v prodeji říjnové číslo věnované literární skupině OULIPO. Upozorňujeme především na rozsáhlý a ojedinělý slovník metod této skupiny. Jako obvykle na těchto stránkách najdete obsah čísla a úvodník.
7. září 2006 S novým školním rokem přichází i nový Plav, opět ve standardním rozsahu a za obvyklých 39 korun. Je věnován současné arabské literatuře, zde se můžete seznámit s jeho obsahem a s úvodníkem Víta Šislera.
29. června 2006 Narozdíl od předchozích se červencové číslo obešlo bez zpoždění, a tak jej již najdete na pultech knihkupectví. Není to číslo ledajaké – jde o prázdninové dvojčíslo věnované literatuře severských národů. Jako takové má téměř dvojnásobek stran a je i o něco dražší – pořídíte jej za 69 korun. Zde se můžete podívat na jeho obsah a na úvodník Jana Chromého. Přejeme vám krásné léto a těšíme se na shledanou nad zářijovým číslem.
19. června 2006 Právě vyšlo červnové číslo Plavu věnované Lužickým Srbům a jejich literatuře. Jako bonus je k němu tentokrát přiloženo CD s básněmi Kita Lorence v originále i v překladu. Na těchto stránkách najdete úvodník a obsah čísla. Přejeme příjemné čtení.
18. května 2006 Květnové číslo je již v prodeji a věnuje se indické literatuře. Jelikož na ploše časopisu nelze postihnout celou tuto oblast, zaměřili jsme se na texty, kterými se v současnosti čeští překladatelé z indických jazyků zabývají. Celý obsah čísla naleznete tradičně v rubrice Aktuální číslo (a později v Archivu). Poprvé si zde můžete přečíst i úvodník tohoto čísla, postupně přibudou i úvodníky starších čísel.
10. května 2006 Rádi bychom vás pozvali na oslavu prvních narozenin Plavu. Ta se uskuteční tento pátek 12. května od 19:30 v kavárně Divadla Na Prádle. Zde bude také k dostání květnové číslo Plavu, které se do knihkupectví dostane bohužel až příští týden.

5. dubna 2006 Dubnové číslo Plavu s mottem „Když promluví žena“ je již v prodeji. Sami usuďte, nakolik se nám podařilo zmapovat ženskou tvorbu ve světové literatuře. Obsah čísla najdete jako obvykle v rubrice Aktuální číslo (a později v rubrice Archiv).© 2005 občanské sdružení Splav!