Plav
světová literatura31. ledna 2008 Vítáme Vás v novém roce novým Plavem věnovaným literatuře Nového světa – přesněji Latinské Ameriky. Plav bude na pultech knihkupectví k dostání od zítřka, přejeme příjemné čtení.21. prosince 2007 Pod vánoční stromeček jsme vám připravili prosincový Plav věnovaný Lotyšsku, který vychází právě dnes. Do nového roku přijměte od redakce přání všeho dobrého.4. prosince 2007 Nejde dále zastírat, že v posledních měsících vykazují čísla Plavu stále větší zpoždění. Doufejme, že to listopadové již trend zlomí; všechny indicie tomu nasvědčují. Nové číslo vyjde tento pátek a je věnováno z poloviny textům oceněným v letošní překladatelské soutěži Jiřího Levého a z poloviny tvorbě T. S. Eliota. Nahlédněte jeho obsah. Také tentokrát je bude možno zakoupit na pátečním posezení v kavárně Na Prádle, kde se koná definitivně a neodvolatelně poslední bubeníčkovský večer.31. října 2007 Po dlouhém čekání již můžeme ohlásit, že tento pátek vyjde nový Plav zaměřený na literaturu Walesu – středověkou i současnou. Jeho obsah i některé z textů jsou zde k dispozici. Příležitostí ke koupi nového Plavu může být i páteční oslava čtvrtdekády Plavu v kavárně divadla Na Prádle, na kterou jste srdečně zváni.24. září 2007 Opožděně vás vítáme v novém školním roce novým Plavem. Ano, zítra vychází nové číslo věnované francouzské soudobé próze. Najdete tu texty poetické i esejistické a můžete si i vyzkoušet, jaké je to překládat z francouzštiny – na vaše překlady se těšíme v redakční poště. Na těchto stránkách nechybí opět ani obsah čísla a vybrané texty.12. srpna 2007 Prázdninové číslo Plavu vyjde v úterý 14. srpna a je věnováno současné literatuře Nizozemska. Můžete se těšit na pestrou přehlídku prózy, poezie i dramatu. Prázdninové číslo má stejně jako před rokem téměř dvojnásobný rozsah a je k dostání za mírně zvýšenou cenu 69 korun. Jako ochutnávku si zde na stránkách můžete přečíst jeho úvodník, rozhovor překladatelů z Masarykovy univerzity a jiné texty – vše najdete v obsahu čísla. Přejeme příjemné čtení a prožití zbylých prázdninových dní.30. července 2007 Vážení čtenáři, máte-li pocit, že zveřejnění letního dvojčísla se protahuje, nepletete se. V půli prázdnin se konečně blížíme k finiši a holandský speciál se k Vám dostane v průběhu následujícího týdne. Redakce Plavu se Vám omlouvá za zpoždění.

26. června 2007 Právě vyšlo červnové číslo Plavu věnované po roce opět Indii. Jeho obsah a některé texty najdete na těchto stránkách jako obvykle. Namaste!18. června 2007 Errata květnového čísla:
V posledním čísle věnovaném africké literatuře jsme nedopatřením otiskli chybně křestní jméno překladatele Zdeňka Poláčka, jméno konžského spisovatele – správně je Bienvenu Sene Mongaba – a jinou znakovou sadou originál bambarské básně Předmluva – opravenou verzi Vám výměnou za chybnou prostřední dvoustranu, vrácenou redakci na dobírku, zašleme zdarma domů (oprava je také k nalezení na webu Plavu). V povídce Guvernér vypadla na s. 17 za jménem Ferlo třetí překladatelova poznámka ve znění: Severní oblast Senegalu, kde žijí převážně pastevci z kmene Fulbů.
Za chyby se omlouváme.

Přibližně za týden můžete očekávat nový Plav, věnovaný indickému subkontinentu.

30. května 2007 Květnové číslo Plavu věnované africkým literaturám bude od zítřka v prodeji. Úvodník a obsah čísla vám napovědí, na co se v něm můžete těšit.26. května 2007 Vážení čtenáři, velice se vám omlouváme za zpoždění květnového Plavu. Ten vyjde během příštího týdne a je věnován literatuře afrického kontinentu. Toto číslo vzniklo ve spolupráci s Českým centrem Praha a záštitu mu udělil ministr zahraničních věcí. Zároveň vás srdečně zveme na Večer čtení africké literatury, který se koná v pátek 1. června od 20.00 hodin.

18. dubna 2007 Hledáme na částečný úvazek spolupracovníka na pozici marketingového manažera, který by měl na starosti inzerci, propagaci, grantové otázky a organizaci distribuce časopisu. Vhodné pro vysokoškolské studenty.
Požadujeme:
- vzdělání ideálně ekonomického zaměření: marketing nebo média,
- schopnost pracovat samostatně a stejně tak dobře kooperovat v týmu,
- dobré organizační a komunikační schopnosti,
- zkušenosti z PR výhodou.
Nabízíme:
- práci v kolektivu mladých lidí,
- odpovídající platové ohodnocení.
Nástup možný ihned. Zájemci, pište na emailovou adresu redakce.© 2005 občanské sdružení Splav!