Plav
světová literatura15. dubna 2012 Zítra přichází na pulty knihkupectví poslední číslo sedmého ročníku. Je věnované tradičně Soutěži Jiřího Levého a jejím loňským vítězům a přináší i rozsáhlý rozhovor s Ladislavem Šenkyříkem o historii a smyslu této soutěže.11. března 2012 Zítra vychází nové číslo, věnované tentokrát textům romským, tedy od romských autorů, v romštině psaných a představujících romský pohled na nám známý svět.6. února 2012 S mrazivým počasím přichází tematické číslo věnované uralským národům ugrofinské jazykové rodiny. Jména většiny z nich jste nejspíš nikdy neslyšeli, ale o to poutavější to seznámení bude. Číslo vyšlo dnes.27. prosince 2011 Ode dneška již můžete zakoupit nové, poetické číslo Plavu, věnované živlům. Věříme, že vám ve sváteční atmosféře přijde k chuti. Zároveň vám přejeme v novém roce samé dobré zprávy.21. listopadu 2011 Komu se líbilo japonské číslo, ocení i zveřejnění tří textů, které se do něj nevešly. Také si může poslechnout, jak jeho oblíbené texty zní nahlas, a to na čtení z japonského Plavu, které se uskuteční 12. prosince v Carpe diem.
A pro všechny ostatní je tu dlouho očekávané dvojčíslo, které hledá identitu střední Evropy a hledá ji v Rakousku, Polsku, Maďarsku, Slovensku i na Ukrajině. Nové číslo Plavu vychází v úterý.12. října 2011 Pokud by se vám nechtělo čekat do 1. listopadu, najdete nás tento pátek na Japonském dni nebo příští pátek a sobotu na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě u stánku č. 164.

10. října 2011 A další literární večer časopisu Plav bude brzy následovat: v úterý 1. listopadu od 19:00, opět v klubu Carpe Diem se budou číst texty z čísla 5/2011 věnovaného queer literatuře, tedy sexuálním menšinám. Vstupné se neplatí, muzika hraje a Plavů bude dostatek ke koupi.26. září 2011 S velkým odstupem, ale přece: dnes vyšlo zbrusu nové číslo, a to číslo japonské. Nahlédněte, jaké všechny podoby má japonská literatura ve 20. století. A kdybyste si chtěli svůj Plav koupit přímo od jeho redaktorů a redaktorek, přijďte tuto středu do hudební kavárny Carpe Diem na čtení z čísla 4/2011 – Mříže Říše středu. O hudební doprovod se postará kapela Kung-pao.

5. srpna 2011 Nové číslo je již od středy v prodeji a je to číslo opět dosti specifické: věnuje se totiž sexuálním menšinám a jejich pohledu na svět.10. června 2011 Na pultech knihkupectví již leží nové číslo Plavu, a to číslo čínsko-disidentské. Čtení to není lehké, ale nutí k zamyšlení. Výjimečně dnes nezveřejňujeme všechny doprovodné texty, ale dočkáte se jich v příštích dnech.12. května 2011 Zítra vychází zcela nové a zcela švýcarské číslo. Příležitost ke koupi bude mimo obvyklých míst také na festivalu Svět knihy u stánku L214. Rádi vás tam potkáme.11. dubna 2011 Ve středu vychází nové číslo Plavu a věnuje se humorům lecjakých světových končin. Přejeme příjemné aprílové čtení.8. března 2011 Ve čtvrtek ve svých oblíbených knihkupectvích konečně najdete avizované ukrajinské číslo Plavu. Bohužel, neúprosná inflace zastihla i nás, a tak jsme byli nuceni Plav zdražit – od nynějška jej pořídíte za 69 korun, letní číslo za 99. Věříme, že nám i přesto zachováte přízeň.25. února 2011 Právě dokončujeme práce na prvním čísle nového ročníku, věnovaném Ukrajině. Ale již teď vás můžeme pozvat na jeho slavnostní křest, který se koná v pondělí 7. března od půl osmé večer v kavárně Potrvá v pražských Dejvicích.

© 2005–2009 občanské sdružení Splav!