Plav
světová literatura8. května 2013 V pátek vyjde poslední číslo ročníku 2012. Je to číslo o moři a námořnících. Přejeme klidnou plavbu.14. dubna 2013 V prodeji již je nové číslo Plavu, které zkoumá vícejazyčnost u autorů z prostoru Visegrádské čtyřky.24. března 2013 Zítra vyjde nový Plav, jako každý rok věnovaný dvěma překladatelským generacím – Heleně Stachové, kterou redakce nominovala na státní cenu, a loňským laureátům Překladatelské soutěže Jiřího Levého pro mladé překladatele. Ti si opět zvolili pestrou škálu textů, na kterých předvedou svůj um, takže je na co se těšit.24. ledna 2013 Redakce časopisu Plav se připojila k otevřenému dopisu ministryni kultury ČR Aleně Hanákové, kterým ji žádá o přehodnocení plnu na téměř stomilionové snížení dotací na živou kulturu. Takové snížení dotací je pro mnoho kulturních aktivit likvidační, a přitom v porovnání s ostatními položkami státního rozpočtu jde o zanedbatelnou částku.

18. ledna 2013 Dnes vyšlo další číslo Plavu – je jím dlouho očekávané číslo jednoaktových her. Přejeme příjemný a ničím nerušený kulturní zážitek.2. prosince 2012 V pondělí vychází nové číslo Plavu. Jeho tématem je dětská literatura ve Švédsku, která má dlouhou a slavnou tradici – kdo by neznal Pipi Dlouhou punčochu, Děti z Bullerbynu nebo příběhy o mumincích.18. října 2012 Milí příznivci časopisu Plav, literatury a tentokrát ještě lépe dramatu, srdečně vás zveme na další večer Obce překladatelů, který bude věnován čtení z Plavu. Tentokrát se bude jednat doslova o scénické čtení z čísla 10/2012, které dosud nespatřilo světlo světa a je věnováno krátkým jednoaktovkám.
Texty vybere odpovědná redaktorka čísla Karolína Macáková, do scénické podoby převede a nastuduje Věra Slunéčková. Hudební doprovod bude zajištěn. Koná se 2. listopadu od 19.30 hodin v kavárně divadla Na prádle. Přijďte, těšíme se na vás!

30. září 2012 Brazilské číslo bylo řádně pokřtěno pod dohledem celé redakce i diváků a je již k nalezení na pultech knihkupectví.17. září 2012 A pomalu se můžete těšit na další, a to brazilské číslo, které je již v tisku. Pokřtíme je na brazilském večeru příští středu 26. září v 18 hodin v klubu K4. Přijďte také a užijte si brazilské povídky, básně, písně, tance a nápoje.9. září 2012 Konec světa je již tu – tedy ne tak docela, to jen stejnojmenné letní dvojčíslo Plavu je již v prodeji.16. srpna 2012 Naladit se na nadcházející dvojčíslo, které se věnuje koncům světa a apokalypsám všeho druhu, můžete 22. srpna v Domě čtení v pražských Vršovicích. Ukázkami z čísla vás provede jeho odpovědný redaktor a zároveň šéfredaktor Plavu Vratislav Kadlec. Těšíme se na vás.26. července 2012 Opět po roce se vracíme k tématu lidských práv a tentokrát je hledáme na Kubě. Aktuální číslo věnované tomuto ostrovu a jeho literatuře vychází dnes.7. července 2012 V pondělí vyšlo nové číslo Plavu věnované italským ženám. Snad vám v horkém létě přijde vhod.5. června 2012 Zveme vás srdečně na večer časopisu Plav, který se uskuteční tento čtvrtek ve vršovickém Domě čtení. Bude se číst z čísel nedávno vydaných i právě připravovaných.14. května 2012 Jedním z témat letošního Světa knihy je besarabská literatura. Chcete ji poznat blíže? Najdete ji v novém čísle Plavu, které vychází již ve středu. Na Světě knihy samozřejmě nebudeme chybět – najdete nás u stánku L821 a na akcích spojených s Besarábií.30. dubna 2012 Bretonské číslo, řádně pokřtěné, najdete ode dneška i ve svých oblíbených knihkupectvích, a brzy také na Světě knihy.15. dubna 2012 A kvapem se blíží hned další, bretonské číslo Plavu. První příležitost ke koupi i k ochutnávce bude na bretonském večeru, který se koná v pátek 20. dubna v klubu K4.

© 2005–2009 občanské sdružení Splav!