Plav
světová literatura12. dubna 2007 Ode dneška je v prodeji dubnové číslo Plavu. Věnovali jsme je prvnímu výročí nesvobodných prezidenských voleb v Bělorusku a následným událostem, stejně jako se jim věnuje výstava Volby bez volby. Bělorusko – březen 2006. Na těchto stránkách naleznete tradičně obsah čísla a některé z článků.16. března 2007 A jak jsme slíbili, tak také plníme: z obsahu španělského čísla se odkazem dostanete na portét překladatele Václava Černého doplněný o kompletní bibliografii a také na bibliografii překladů ze španělštiny vydaných v posledních dvou letech, navíc s portréty jejich autorů a překladatelů.

9. března 2007 V pondělí vyjde březnové číslo Plavu, které se věnuje španělské literatuře. Podívejte se na obsah a některé z textů. Další texty přibudou v nejbližších dnech.26. února 2007 Jak jste si mohli všimnout v prvních dvou letošních číslech, zavedli jsme v Plavu několik nových rubrik. Rubriky Ohlasy a polemiky, Portrét překladatele a Minulý měsíc spolu s již zavedeným Rozhovorem vám pak nabízíme k přečtení i na našich webových stránkách, najdete je pod odkazy z obsahů jednotlivých čísel. V brzké době přibudou i starší rozhovory. Přejeme příjemné čtení.

20. února 2007 Ve čtvrtek vyjde nové číslo věnované reflexi české literatury ve světě. Zde najdete tradičně jeho obsah a úvodník.31. ledna 2007 Dlouho očekávané lednové číslo věnované indiánské mytologii bude v prodeji v pátek, ještě jednou se za tak velké zpoždění omlouváme. Prozatím nahlédněte na jeho obsah a úvodník šéfredaktora.17. ledna 2007 Vážení čtenáři,
musím se vám jménem celé redakce Plavu omluvit za více než půlměsíční zpoždění lednového čísla. Je bohužel chybou redakce, že nebyla připravena na možný kolaps zvoleného tématu, a musela proto improvizovat téma nové. Mám nyní na mysli výměnu velšské literatury za povídky severoamerických indiánů. Ubezpečuji vás, že čísla se dočkáte v nejbližší době.
Aniž bych chtěl zamlouvat naše pochybení, rád dodávám, že na lednové číslo byste se měli obzvlášť těšit. Krom nových rubrik budete totiž mít příležitost – podobně jako my při výrobě čísla – objevit kouzlo improvizace. Indiánský Plav se totiž proměnil v dílnu několika překladatelů a redakčních přátel, kteří se uvolili urychleně převést vybrané indiánské povídky do češtiny. Nevyvarovali se při tom chyb, ale protože jde o orální literaturu, kde se s nějakou volností počítá, ponechali jsme schválně jejich neuleželé překlady bez velkých úprav jsouce přesvědčeni, že je to pro dobro věci. A vy alespoň sami posoudíte, dokážeme-li obstát i za nepříznivých podmínek. Hezké čtení už brzy!
S pozdravem
Lukáš Novosad, šéfredaktor

21. prosince 2006 Plav je ode dneška skutečně na pultech. Podívejte se na jeho obsah a úvodník. Těm, kteří stále nevědí, čím své blízké podarovat, připomínáme, že předplatné Plavu je ještě výhodnější než dříve, a všem přejeme klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2007.16. prosince 2006 Musíme se omluvit za zpožděné vydání prosincového čísla. Číslo nesvobody vyjde zřejmě ve čtvrtek, tedy 21. prosince. Snad vám zpráva o neradostném stavu na Východě přispěje k rozjímavé vánoční náladě. Již teď vás můžeme připravit na to, že i lednové číslo vyjde spíše kolem poloviny ledna. Dobrá zpráva ale je, že Plav již dostanete v Brně na více místech.

13. listopadu 2006 Máme pro vás jednu dobrou a dvě špatné zprávy. Dobrá zpráva je, že ve středu (pravda, značně opožděně) vyjde nové číslo Plavu věnované Překladatelské soutěži Jiřího Levého a Milanu Kunderovi – podívejte se na jeho obsah.
Špatná zpráva číslo jedna říká, že Plav podražil – nové číslo pořídíte za 49 korun (cena pro předplatitele zůstává nadále 39 korun, předplatné je tedy výhodnější než dosud). A nakonec vám musíme sdělit, že Plav již nenajdete v knihkupectvích sítě Kanzelsberger. Tím se dočasně snižuje počet měst, kde je Plav k dostání, ale usilovně se snažíme najít důstojnou náhradu. Seznam prodejních míst naleznete v nové sekci Prodej a šéfredaktorovo vysvětlení obou špatných zpráv v úvodníku nového čísla.© 2005 občanské sdružení Splav!