Plav
světová literatura17. září 2008 Trestuhodně pozdě, totiž tento pátek, vychází tradiční prázdninové dvojčíslo. Po žánrové přestávce čítající tři čísla se opět vracíme k národním literaturám – v tomto případě jde o literatury Srbska a Bosny a Hercegoviny. Představu o obsahu čísla si opět můžete udělat zde.1. července 2008 Zítra vychází šesté letošní číslo Plavu, věnované pohádkám a dětské literatuře národnostních menšin v Česku. Obsah čísla najdete na obvyklém místě.18. června 2008 Z druhého týdne se stal čtvrtý, ale jeho začátek již opravdu přivítáme s novým Plavem. Je věnován nonsensové literatuře, obsah a část textů najdete jako vždy i zde.14. června 2008 Redakce měsíčníku Plav nominovala Jiřího Stromšíka na Státní cenu za překlad v roce 2008. Klademe si za čest, že jsme mohli nominovat tohoto významného překladatele. Pro zájemce zveřejňujeme text nominačního dopisu, charakteristiku tvorby Jiřího Stromšíka a výběrovou bibliografii jeho prací.

30. května 2008 Vytvořit nový design časopisu je jedna věc a sladit jej s běžným provozem je věc druhá. Také proto ještě stále nemůžete držet v ruce květnové číslo Plavu. S velikou omluvou proto oznamujeme, že vyjde až v druhém týdnu v červnu.
Vinou tohoto zpoždění také ztratilo smysl v čísle otisknout pozvánku na Festival spisovatelů. Nabízíme ji proto alespoň na těchto stránkách.

4. května 2008 Zalíbilo se vám čtení z Plavu na Světě knihy, nebo naopak litujete, že jste je nestihli? Máte jedinečnou příležitost zúčastnit se narozeninové oslavy Plavu tento pátek 9. května od 19.30 hodin v kavárně Divadla Na Prádle.
Bude se hlasitě číst, hlasitě zpívat, slavit třetí narozeniny a křtít nová grafická podoba časopisu. Účinkují studenti Divadelní akademie múzických umění a kapela Ve3vnoci. Jste srdečně zváni.

25. dubna 2008 Několik upřesnění k poslední zprávě: Na Světě knihy je Plav k nalezení u stánku č. P306 v pravém křídle Průmyslového paláce – návštěvou neproděláte! Těšíme se na vás i na zmíněném Vášnivém čtení ze světové literatury a spolu s námi i zúčastnění interpreti: Miroslav Etzler, Valerie Zawadská a u klavíru Jiří Šlupka Svěrák. Čte se v sobotu od 18 hodin ve Velkém sále ve střední hale Průmyslového paláce.

23. dubna 2008 Zítra vyjde dubnové číslo Plavu, věnované erotice v literatuře. Můžete se těšit jako obvykle na spoustu zajímavých textů, navíc nově orámovaných novou grafikou. Stánek Plavu najdete také na Světě knihy – zveme vás především na pořad Vášnivé čtení ze světové literatury v sobotu 26. 4. od 18.00 hodin, který je v naší režii.9. dubna 2008 Dnes vychází nové číslo Plavu, podle obálky březnové. Je věnováno perské literatuře a kromě jiného se vyznačuje tím, že je posledním číslem se současným grafickým provedením. Na Světě knihy již bude k dostání další číslo ve zcela novém kabátu.29. února 2008 Redakce Plavu s radostí oznamuje, že se stala partnerem letošního Světa knihy.26. února 2008 Zítra vychází únorové číslo Plavu věnované francouzskému dramatu. Jako obvykle nabízíme jeho obsah a některé texty.8. února 2008 Dodatečně doplňujeme k posledním dvěma číslům 12/2007 a 1/2008 texty, které obvykle zveřejňujeme. Také vás upozorňujeme, že péčí doc. Miloslava Uličného byla bibliografie k číslu 3/2007 rozšířena o údaje z roku 2007. Přejeme příjemné čtení.© 2005 občanské sdružení Splav!